O nas

Witamy na naszej stronie.

Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy wspólna, nietypowa pasja – odtwórstwo historyczne okresu wczesnego średniowiecza.

Początkowo pod nazwą „Drużyna Wczesnośredniowieczna Synowie Gromu”, a obecnie jako „Drużyna Wczesnośredniowieczna Grom”, działamy już od 2002 roku. Od początku jesteśmy związani z miastem Świętochłowice, gdzie drużyna stawiała swoje pierwsze kroki i gdzie zrodził się pomysł założenia drużyny.

Ponieważ zawsze ceniliśmy sobie indywidualizm i uważaliśmy że odtwórstwo to przede wszystkim hobby mające sprawiać radość i propagować wiedzę, nigdy nie zdecydowaliśmy się na zamknięcie ram naszej drużyny w sztywnych datach i określonym obszarze.
W naszych szeregach znajdziecie zarówno nordyckich wojowników z okresu najazdów na Anglię i Cesarstwo Karolińskie, Wielkomorawian z czasów kiedy istniało jeszcze państwo Wiślan, piastowskich drużynników Kazimierza Odnowiciela oraz Rusinów z okresu wojen Bolesława Chrobrego. Znacznie różnimy się od siebie ubiorem i uzbrojeniem, każdy z nas starannie odtwarza postać z regionu i okresu, który szczególnie przypadł mu do serca, dzięki czemu łatwiej nam prezentować różnorodność i barwność plemion zamieszkujących centralną Europę w początkach wieków średnich.
Mimo tych różnic łączy nas symbol który malujemy na naszych tarczach i który powiewa dumnie na naszej stanicy – Gryfy Gromów.

Stanowimy niezbyt liczną ale zgraną grupę, która stawia na wzajemne zrozumienie i poszanowanie.

Wraz z przyjaciółmi z Drużyny Wojów Stain od lat tworzymy braterski sojusz, który wspiera się wzajemnie w doli i niedoli – Śląską Dziesiątkę.

Jeśli choć trochę zaciekawiliśmy Was naszą pasją– zapraszamy dalej.

Scroll Up