Rzemiosło

Przez te wszystkie lata rozwijaliśmy nasze rekonstrukcyjne sylwetki, uzupełniając stroje, wyposażenie i obóz o kolejne elementy, które sprawiają, że jesteśmy bardziej realni, bardziej naturalni, bardziej autentyczni.

Staraliśmy się, żeby nasz strój, ozdoby, wszelkie przedmioty związane z życiem codziennym oraz uzbrojenie były wiernymi rekonstrukcjami opartymi na wykopaliskach archeologicznych, rycinach i źródłach historycznych z okresu obejmującego VIII do XI wiek.

Wiele z tych rzeczy nauczyliśmy się wytwarzać sami.

W naszej drużynie znajdziecie zatem również wykwalifikowanych rzemieślników, umiejących tworzyć wspaniałe rzeczy ze skóry, metali szlachetnych, drewna, wytwarzać odzienie, a także broń:

Wojmir Rzemiosło Artystyczne

Wojmir Rzemiosło Artystyczne

Od 2002 roku wykonuje broń i przedmioty codziennego użytku starannie odwzorowując znaleziska archeologiczne. Jego wyroby są znane wśród rekonstruktorów w całej Europie. (więcej)

Varg Creative Workshop

Varg Creative Workshop

Miłośnik wszelkiego rodzaju broni, do tego doświadczony jubiler i grawer – pasja i umiejętności dają razem niezwykły efekt we wszystkich jego pracach.

Midgard

Midgard

Nasza koleżanka posiadła nieczęsto spotykaną umiejętność sporządzania mydeł, kremów, balsamów oraz świec woskowych z naturalnych składników, i to metodami znanymi już w średniowieczu.

Wiedźma z Doliny Rawy

Krajki musiała zacząć robić sama, bo nie umiała zdecydować, którą gotową kupić… A potem postanowiła odkryć tajniki naalbindingu i odkrywa je do teraz…

Scroll Up